rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss

Otrzymałem niedawno od znanego historyka Tomasza Greniucha ten rozdział książki

Józefa Steca pt. " Historia Buczkowic/szkice/ zwyczaje mieszkańców na przelomie XIX i XX wieku " , który dotyczy działalności Narodowych Sił Zbrojnych w naszym regionie .

Sam tytuł rozdziału jest już typowo UB-ecki , a brzmi on :

"Narodowe Siły Zbrojne-banda Bartka i ślady ich działalności w Buczkowicach " .

Nazwanie "bandą" , najbardziej bohaterskiej formacji partyzackiej NSZ na Podbeskidziu w okresie stalinowskiego terroru , kiedy UB, PPR wraz z NKWD mordowały polskich patriotów z AK , chłopów opierających się kolektywizacji , a żołnierze Armii Czerwonej gwałcili w Bielsku kobiety i rabowali wszystko co napotkali po drodze łącznie z niektórymi zakładami przemysłowymi to doprawdy nikczemność !

Oszczerstwa Józefa Steca nazwałem tchórzliwą nagonką na NSZ, bo większość z tych dzielnych żołnierzy "Bartka" zostało bestialsko i bez jakiegokolwiek osądzenia wymordowanych przez komunistycznych oprawców i nie mają teraz możliwości obrony swojej czci i godności !!!

Warto również się zastanowić kim był i kim jest pan Józef Stec i co on takiego dobrego zrobił dla Polski , że ośmiela się opluwać bohaterskich partyzantów , których odwagi nie jest w stanie zrozumieć żaden oszczerca, który nie ryzykował własnego życia dla Rzeczypospolitej ???

Przytoczę najbardziej bulwersujące fragmenty "jadu manipulacji historycznej " Józefa Steca :

...."a inni określają całą formację NSZ mianem kolaborantów z Niemcami , terrorystów o chorobliwym nastawieniu antysowieckim, zabójców"...

..." pomiędzy wojskami niemieckimi i NSZ zaistniała sformalizowana współpraca nie tylko w dziedzinie wywiadowczej i rozpoznawczej , ale i operacyjnej "...

...." Na naszych ziemiach w zaden sposób nie uczestniczyły w niszczeniu srmii lub gospodarki niemieckiej. nie sposób więc mówić o wkładzie NSZ w klęskę okupanta w naszym regionie ...."

..."czlonkowie nie rekrutowali się spośród ludzi należących do wyróżniających się z punktu widzenia intelektu. Była to cecha , która odróżniała NSZ od formacji Armii Krajowej "....

..."Oddział Bartka został zlikwidowany w roku 1946"....

Cytaty te są nie tylko wstrząsające i oburzające dla każdego prawdziwego Polaka, ale przede wszystkim zawierają prymitywne UB-eckie fałszerstwa historyczne !!!

Nigdy i nigdzie na Podbeskidziu , nawet w Buczkowicach żaden oddział NSZ nie kolaborował z okupantami niemieckimi , natomiast wielu działaczy PPR i aktywistów bezpieki rekrutowało się z byłych Volksdeutschów( których nie brakowało również w Buczkowicach) .

Mój śp. ojciec Tadeusz odznaczony medalem za udział w wojnie obronnej w 1939 roku i krzyżem Armii Krajowej nigdy nie ujawnił swoich powiązań z NSZ i dlatego przeżył , natomiast wiele opowiadał mi zarówno o AK jak i NSZ . Henryk Flame był dla ojca autorytetem czasów okupacji, kiedy walczyli w tej samej organizacji AK !

Antysowietyzm nie był "chorobą" NSZ jak kłamie Józef Stec , lecz prawdą historyczną wynikającą z agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku, wywózką milionów bezbronnych Polaków na Sybir i sowiecką zbrodnią ludobójstwa dokonaną w Katyniu , Charkowie Miednoje , Kozielsku i innych miejscach kaźni oficerów polskich.

Teoria dwóch wrogów wynikała ze współpracy Hitlera ze Stalinem od września 1939 roku do czerwca 1941 roku, kiedy oba te czerwone mocarstwa (socjalistyczne i narodowosocjalistyczne) grabiły Europę !

Armia Krajowa na Podbeskidziu była skuteczną formacja antyhitlerowską i przyczyniła się niewątpliwie do klęski III-ciej Rzeszy, a jednym z jej oddziałów dowodził własnie Henryk Flame ! Po rozwiązaniu AK wielu jej członków przeszło do NSZ i weszło m.in. w skład oddziału "Bartka", dlatego oskarżanie Henryka Flame i Narodowych Sił Zbrojnych na Podbeskidziu o kolaboracje z Niemcami hitlerowskimi jest kryminalnym pomówieniem, które powinno być scigane z urzędu jako przestępstwo przeciwko Narodowi Polskiemu !

Zadaje publicznie pytanie czy w Bielsku-Białej znajdzie się taki odważny prokurator , który postawi Józefa Steca w stan oskarżenia za oszczerstwa wobec NSZ i polskich patriotów walczących z UB i NKWD ???

Intryga o animozjach między AK i NSZ została misternie opracowana przez ideologów sowieckich aby rozbić od wewnątrz NSZ, którego trzon stanowili przecież byli żołnierze Armii Krajowej !

Pan Józef Stec próbuje odebrać godność partyzantów NSZ sugerując ich "znikomy intelekt", a ja się w tych okolicznościach ośmielam stwierdzić, że było inaczej, bo intelekt żołnierzy NSZ na pewno był wyższy od intelektu Józefa Steca, gdyż w przeciwnym razie nie wodziliby za nos najpotężniejszej Armii Czerwonej i jej kolaborantów przez ponad dwa lata .

Historyczna Defilada NSZ w Wiśle to był taki poziom patriotyzmu, który kompletnie przekracza poziom intelektu pana Steca !!!

Najbardziej podłym sformułowaniem Józefa Steca jest stwierdzenie : ..." Oddział Bartka został zlikwidowany"...

Zastanawiam się jak można nazwać potworną , podstępną zbrodnię bestialskiego wymordowania polskich patriotów z NSZ staroubeckim epitetem- likwidacja ???

Wielcy , Niezapomniani, Niedoceniani, Niepokonani Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych

Cześć Waszej Pamięci ! ! !

Rajmund Pollak

2010-03-14 | Dodaj komentarz
Krzysztof
2010-10-03 20:13:35
Szacunek,jestem zaskoczony ,że do tej pory nikt z Buczkowic nie pokusił się o parę zdań wyjaśnień.Nie tylko p.Stec jest w Buczkowicach od historii.Chłopcy od "BARTKA" to nawet po tylu latach temat tabu,ot cała Polska i jej losy.
Rajmund Pollak
2010-10-04 09:43:04
@ Krzysztof Jest Pan odważny ! Jedynie historycy i prokuratorzy IPN ścigają zbrodniarzy, którzy dokonali ludobójstwa na partyzantach NSZ ! Inicjowany z Moskwy zamach na IPN, jest sterowany przez dawnych UB-eków, SB i tych byłych funkcjonariuszy WSI, którzy chcieli wymazać z historii bohaterstwo żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych !
ydzgdg3hFRE
2014-06-02 15:23:39
petar domustchiev каСва:Zdraveite! Imam soentvbsa zemedelska zemia i iskam da vi popitam na 5 dka kolko PV panela mogat da se poberat,za da badat obslujvani i kolko 6te mi struva tova? Mojete li da mi izgotvite proekt i da mi kajete otpuska li se niakakva subsidia za napravata na saorajeniata ot EU ili ne? I kakva e tzenata kam dne6na data,na koiato darjavata kupuva el.energiata? Blagodaria vi!

To co dzieje się od 2008 roku w Banku PEKAO SA może niepokoić jego stałych klientów !!!

Przypomnę , że za 2008 rok PEKAO SA nie wypłaciło akcjonariuszom żadnej dywidendy mimo , że zyski były ogromne. Włoski udziałowiec dąży do osłabienia pozycji tego banku w Polsce, aby wartość akcji tego banku na tyle spadła na giełdzie, że polscy inwestorzy oraz Skarb Państwa zaczną wyprzedawać swoje walory , które za tanie pieniądze chcą nabyć własnie Włosi . W Warszawie już jednym z wiceprezesów PEKAO SA jest Włoch i w zasadzie to on rządzi całą strategią tego banku bez względu na to kto formalnie jest jego prezesem .

Zamknięcie placówki Centralnego Domu Maklerskiego PEKAO S.A. przy ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej już wywołało odpływ klientów, a zatem zmniejszenie dochodów z marż pobieranych od zleceń giełdowych .

Mylą się ci analitycy giełdowi, którzy twierdzą , że likwidacja tejże placówki nie wpłynie na poziom walorów zdeponowanych w PEKAO S.A. i nie odstraszy potencjalnych nowych klientów od deponowania swoich oszczędności w tymże banku .

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że inwestorzy giełdowi , to nie są ludzie biedni i jeżeli zmusza się ich do wybrania innego domu maklerskiego , to przeniosą z PEKAO S.A.nie tylko cały swój portfel akcji ale również konta osobiste, bo płynność gry na giełdzie wymaga szybkiego przemieszczania środków z konta brokerskiego na konto ROR i odwrotnie !

Włoska polityka w banku PEKAO SA uderza nie tylko w inwestorów giełdowych , ale również w drobnych "ciułaczy" każdego grosza i właścicieli lokat terminowych .

Oto ostatnio zapadła decyzja aby inna placówka PEKAO SA została zamknięta w soboty. Zatem jedyna placówka PEKAO SA czynna w Bielsku- Białej w soboty będzie pracowała tylko od poniedziałku do piątku.

Na tym jednak nie kończą się błędy wiceprezesa ze słonecznej Italii !!! Największym błędem jest polityka niskiego oprocentowania lokat złotówkowych i wręcz beznadziejnego oprocentowania lokat dewizowych.

Jeśli ktoś ma odłożone Euro lub USD to w PEKAO SA otrzyma niemal trzy razy mniejsze oprocentowanie aniżeli w niektórych innych bankach ! Ciekawe, że dla przedsiębiorców ten sam bank oferuje pożyczki w Euro wcale nie taniej od innych banków .

Przypuszczam , że Włosi dążą do całkowitego przejęcia Banku PEKAO SA, dlatego wprowadzają zamieszanie .

Jeszcze jedna ciekawostka : główna placówka PEKAO SA przy ul. Stojałowskiego była czynna zawsze do godziny 18, natomiast w placówce PEKAO SA przy ul. Dmowskiego skrócono czas pracy do 17.oo !

Rajmund Pollak

2010-03-06 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Na Białorusi gnębią Polaków, a nałgłośniejsze w Bielsku-Białej radio , propagujące ideologie Platformy Obywatelskiej jakoś nie zachęca, aby pod wodzą Pani Europoseł Małgorzaty Handzlik zorganizować demonstrację poparcia dla naszych rodaków zamykanych do więzień tuż za wschodnią granicą Rzeczypospolitej .

Nawet na biurze Pani Eurodeputowanej na Wzgórzu, nie ma ani jednego afisza z hasłem " Uwolnić Polaków z więzień Łukaszenki", a zamiast tego są stare plakaty !

Bardzo uważnie słucham wywiadów w naszej lokalnej rozgłośni, ale czym więcej Polaków jest aresztowanych na Białorusi tym rzadziej się mówi o skandalach wewnątrz Parlamentu Europejskiego.

Miałem nadzieję , że reprezentująca nie tylko Podbeskidzie, ale również cały Śląsk i całą Polskę oraz około połowy Europy pani Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy PO, potępi oficjalnie i w eterze ataki Łukaszenki na Polaków , ale nic takiego nie usłyszałem w radio B....

Może inni internauci słyszeli protesty Pani Eurodeputowanej z Bielska-Białej w lokalnej rozgłośni ?

Jeżeli coś takiego puszczono przez Radio B...., to proszę w komentarzu poniżej podać datę i godzinę oraz link do oficjalnych dokumentów Parlamentu Europejskiego, abym mógł się lepiej zapoznać z opinią Pani Europoseł na temat represji wobec Polaków na Białorusi w przypadku, jeżeli takie wystąpinie w ogóle miało miejsce w Europarlamencie przed opublikowaniem niniejszych wątpliwości .

Gdyby na Białorusi zamknięto do więzienia chociażby jednego Niemca , albo Anglika za patriotyzm, to już dawno byłaby rezolucja potępienia autorstwa eurodeputowanych z RFN i z Wielkiej Brytanii oraz sankcje gospodarcze wobec Białorusi, a my mamy swojego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i kilkadziesięcioro eurodeputowanych i nie zdołano w Brukseli uchwalić rezolucji potępiającej Łukaszenkę za prześladowanie Polaków .

Z uwagi na fakt , że w "Radio Platforma Obywatelska" zdarzały się przypadki wyłączania mikrofonu osobie, która wygłaszała poglady niezgodne z polityka informacyjną radia B...., zastanawiam sie czy teraz , ten brak dyskusji w tej rozgłośni nad bulwersującym zachowaniem Parlamentu Europejskiego w sprawie potępienia Łukaszenki nie wynika z tej prostej przyczyny, że obecny właściciel radia B.... nie chce dopuścić do mikrofonu naszej Pani Europoseł w temacie rezolucji przeciwko terrorowi Łukaszenki ?

Uważam , że pan Przewodniczący P.E. Jerzy Buzek powinien przynajmniej wystąpić o europejski list gończy z nakazem aresztowania Łukaszenki i postawienia go przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliweści, a wszyscy nasi Europosłowie powinni podpisać petycję do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego o uznanie Łukaszenki za... persona non grata na terenie całej UE .

Rajmund Pollak

2010-02-25 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Pozwolę sobie na cytat :

....."Pomóżmy ratuszowym urzędnikom, bo jak ich zostawimy sam na sam z tym problemem, to cała Sahara zarośnie "....

Kto to napisał ???

Nie kto inny jak były wieloletni radny Janusz Okrzesik !

Czy mam Panu przypomnieć Panie Januszu ile lat był Pan Radnym miasta Bielska-Białej ?

Co Pan przez te wszystkie kadencje zrobił w sprawie Szyndzielni ???

Z tego co wiem, to większość ratuszowych urzędników stawała przed Panem na baczność i mógł Pan wtedy im wiele pomóc w mądrych decyzjach , a poza tym miał Pan prawne istrumenty do zainicjowania uchwał Rady Miasta w sprawie Szyndzielni, Klimczoka, Koziej Góry, Dębowca, Kołowrotu czy Cygańskiego Lasu !!!

Może Pan się pochwali ile uchwał podjęła Rada Miasta w sprawie Szyndzielni czy Sahary na wniosek radnego Okrzesika ???

Pisze Pan na swoim blogu , że mial Pan rację w sprawie Szyndzielni, ale cóż to za teoretyczna racja skoro nie zadbał Pan jako radny o konkretne uchwały ???

Dlaczego Pan do swoich racji nie potrafił przekonać Prezydenta Miasta ?

Ile interpelacji do Prezydenta Krywulta skierował Pan w tematach dotyczących Szyndzielni ?

Powinien Pan przeprosić całe miasto Bielsko-Biała, że jako radny był Pan bezradny w sprawach Szyndzielni, a nie wypisywać o jakiejkolwiek własnej racji w tym temacie .

Ciekawy jestem czy wie Pan jak wygląda teraz zejście z Szyndzielni na Kozią Górę ?

Czy zajmował się Pan kiedykolwiek torem saneczkowym z Koziej Góry na Błonia, który kompletnie zdewastowano ???

Swoją drogą , to tupetu Panu nie brakuje Panie Prezesie Klubu Piłki Nożnej .

Rajmund Pollak

2010-02-22 | Dodaj komentarz
c
2010-02-22 16:34:23
hi,hi
januszokrzesik
2010-02-22 17:51:33
Do niedawna Rajmund Pollak uporczywie pisał o sobie na moim blogu. Teraz dla odmiany założył swój blog żeby pisać o mnie :-) Nie zmieniło się tylko jedno: nadal pisze głupoty. Ci którzy interesują się sprawą Szyndzielni dłużej i dokładniej niż gospodarz tego blogu, wiedzą jakie w tej sprawie prezentowałem stanowisko i jakie podejmowałem działania. Publicznie ostrzegałem przed fiaskiem "wielkiego" projektu. Pisałem o tym wielokrotnie na swoim blogu, dość często informowała o tym także prasa ( w tym ulubiona przez Rajmunda Pollaka SN). Wszyscy zainteresowani wiedzą też, że moje zdanie było w Radzie Miejskiej mniejszościowe i że nie podzielał go Prezydent. Tak czasem bywa, panie Rajmundzie, i nikt nie wie tego lepiej od Pana, że nie zawsze uda się przekonać innych do swoich racji. Też żałuję :-) Dla ludzi nie znających procedur samorządowych (Pan jako wieloletni radny powinien to wiedzieć) winienem też wyjaśnienie: to nie radni przygotowują i zgłaszają projekty do konkursów o dotacje europejskie, lecz organ wykonawczy gminy. Projekt został przedstawiony radnym dopiero po mojej interwencji. Swoją drogą, jakimi ścieżkami podążają Pańskie emocje, że za fiasko projektu który krytykowałem to właśnie mnie Pan atakuje? Skąd w Panu tyle osobistej agresji wobec mnie? I po co Pan do tego miesza piłkę nożną?
jeżyk
2010-02-22 19:04:06
Panowie, o co Wam chodzi? Panie Januszu i Panie Rajmundzie. Nie mam prawa Was krytykować z racji szacunku dla Was. Ja mam swoje zdanie i też będę tego bronił. Co Wy robicie? Walka na komentarze, wytykanie "głupoty"? Czy może szukanie argumentów , aby zadać kąśliwe pytanie, w oczekiwaniu na kąśliwy komentarz? Każdy z Panów ma swoją ideologię i nie pogodzi się ona jak woda z ogniem. A to źle! Walka na blogi i głeboko ukryta prywatnie pogarda i lekceważenie dla rozmówcy. A świadkami i przytakiwaczami maja byc komentujący bloga? Wlaka na zwolenników? Ale może wartałoby sie nawet pokłócić, porozmawiac w cztery oczy? Tak zdrowo, ale produktywnie? Każdy z Was, jak każdy z Nas, mas swoje poglady i popełniał swoje błedy i zaniechania. Ważne, aby coś z tej obopólnej krytyki wyniknęło produktywnego. Czasem, aż ciśnie mi sie na usta konwencja mojej starej przedwojennej bielskiej prababci: "No toż Synek, dejże już se pokój. Nie być taki gizd pierzyński i słuchej, co ci bydzie. Nie być taki spurny, bo takie dietska nic wyc dobrego".
bogdanborgosz
2010-02-22 19:45:24
Pan Janusz we wpisie z 15.03.2009 pt. "Jak jest naprawdę z tą Szyndzielnią" w najważniejszych faktach pisał : " Uwaga: na żadnej z tras na Szyndzielni nie przewidziano sztucznego naśnieżania - jest to za drogie i technicznie skomplikowane ze względu na brak naturalnych źródeł wody." Tymczasem w ekspertyzach prof Więzika z lutego i marca 2008 stoi jak byk dokumentacja określająca niezbędną ilość wody do naśnieżenia Szyndzielni oraz koncepcja rzeczowa i finansowa zapewnienia wody do naśnieżania Szyndzielni. Ponadto Pan Janusz pisał: " Jako strony w postępowaniu zgłosiły się dwie organizacje ekologiczne: Klub Gaja i Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, a zapewne dojdą następne. Strony biorąc udział w postępowaniu mogą wpływać na jego przebieg, składać wnioski, protesty i odwołania. Trzeba się liczyć z tym, że tak właśnie zrobią" A Gaja złożyła 28.12 2009 pismo pt. "Żądanie". A czy najważnieszy w obecnej chwili dokument tj. "Postanowienie" RDOŚ-u z 30.11.2009, / które wpłyneło do UM 09.12.2009/ Pan Janusz czytał?
bogdanborgosz
2010-02-22 21:24:38
Swego czasu Pan Janusz pisał: "...jest to pomysł przestarzały. Płonne są nadzieje na to, że w rejonie Szyndzielni da się zbudować porządną, nowoczesną stację narciarską, odpowiadającą współczesnym wymaganiom i mogącą konkurować choćby ze Szczyrkiem (nie mówiąc o Słowacji). Zmienił się klimat (na tej wysokości śnieg leży dość krótko), zmieniły się wymagania narciarzy, zmieniła się dostępność innych tras (otworzył się przed nami cały świat łącznie z Alpami". Nie daj Boże, że w Bielsku-Białej większość w RN lub UM mieliby ludzie, którym piłka nożna i "Podbeskidzie" byłyby obojętne. Wtedy mógłby Pan Janusz nieoczekiwanie usłyszeć o rozbudowie stadionu: >>>jest to pomysł przestarzały. Płonne są nadzieje na to, że w centrum zatłoczonego miasta da sie zbudować porządny, nowoczesny stadion, odpowiadający współczesnym wymaganiom /np. pod względem dojazdu i parkowania/ i mogący konkurować ze śląskim /nie mówiąc już o Monachium/. Zmienił się klimat, w Bielsku-Białej opady są najwyższe w Polsce, nie można zagwarantować, że murawa nie utonie. Zmieniła się dostępność innych stadionów /otworzył sie przed nami cały świat łącznie z Turynem i Mediolanem.
Rajmund Pollak
2010-02-23 09:17:45
Do szlachetnego "jeżyka" ! Pana apel o pojednanie jest bardzo szlachetny, tylko problem nie polega na konflikcie osobistym , lecz na stosowanych zasadach przedstawienia przyczyn problemu . Pan Janusz Okrzesik przedstawia skutki błędów bez wnikania w ich prawdziwe przyczyny . Ja natomiast wskazuję, że wszelakie problemy istniejące w naszej infrastrukturze narciarskiej , saneczkarskiej, turystycznej i sportowej wynikają z braku podjęcia odpowiednich działań przez radnych Miasta Bielska-Białej . Urzędnicy miasta, do których obywatele mają wiele zastrzeżeń nie są decydentami, lecz tylko wykonawcami uchwał Rady Miasta oraz poleceń Prezydenta . To , że panuje opinia, że prezydent Krywult rządzi miastem niepodzielnie wynika ze słabości radnych miejskich. Prezydent nie ma możliwości prawnych działania wbrew uchwałom Rady Miasta , ale te najważniejsze uchwały jak np. uchwała budżetowa jakoś przeważnie są takie jak proponuje Zarząd Miasta. To , że Rada Miasta jest w zasadzie Radą Prezydenta i realizuje jego politykę, to też wynika ze sładbości radnych, którzy nia potrafią zaproponować i przegłosować lepszych rozwiązań aniżeli aktualny prezydent. Bywałem kiedyś bardzo często na sesjach Rady Miasta Bielska-Białej i nigdy nie byłem świadkiem jakiejkolwiek ostrej krytyki ze strony radnego Okrzesika skierowanej w stronę prezydenta Krywulta. Co więcej bywało tak, że gdy ja krytykowałem na sesji pana Prezydenta Krywulta , to radny Okrzesik ostentacyjnie opuszczał salę obrad . Dlatego mam wyrobione zdanie na temat opozycyjności pana Janusza Okrzesika .

Zanim jeszcze powstał nasz Szpital Wojewódzki toczyła się o jego istnienie ostra walka . Uczestniczyłem w demonstracjach organizowanych m.in. przez śp. Janka Frączka w obronie m.in.statusu wojewódzkiego tej placówki służby zdrowia, bo Katowice wolałyby aby był to szpital prowincjonalny.

Gdy byłem radnym Sejmiku Woj. Śl. , to na sesjach w Katowicach toczyła się ostra walka o każdą złotówkę dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i bezpardonowo walczyłem o dodatkowy sprzęt medyczny dla tej chluby Podbeskidzia.

Jako członek Rady Spolecznej Szpitala Wojewódzkiego wielokrotnie narażałem się dyr. Batyckiemu postulatami podwyżek płac dla personelu , a najbardziej się oburzył na mnie , gdy poparłem otwarcie strajk lekarzy. Wkrótce potem odwołano mnie z Rady Społecznej Szpitala.

Teraz całym sercem popieram postulaty pielęgniarek i potępiam skandaliczną arogancję Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach !

Fakt, że ani marszałek województwa ani jego zastępca nie pojawili się z chwilą rozpoczęcia przez Panie Pielęgniarki głodówki , jest już sprawą , którą może zostać uznana jako przestępstwo zaniedbania podstawowych obowiązków !

Podstawowym obowiązkiem kazdej władzy jest m.in. dbanie o zdrowie społeczeństwa, a głodówka pielęgniarek jest formą protestu, który wymagała już dawno natychmiastowych negocjacji z głodującymi przez organ założycielski, skoro dyrektor szpitala nie umiał się porozumieć z własnym personelem .

Jest tu również kwestia zdrowia samych pielęgniarek, które jeśli udowodnią przed sądem, że wskutek opóźniania negocjacji przez Urząd Marszałkowski poniosły uszczerbek na zdrowiu, to będą mogły się domagać zarówno od Marszałka Województwa Ślaskiego jak i jego zastępcy odszkodowań za narażenie ich zdrowia.

Ciekawy jestem ilu obecnych radnych Sejmiku Województwa Ślaskiego odwiedziło glodujące pielęgniarki w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej ?

Uważam, że pielęgniarkom należą się godne podwyżki płac i są na to pieniądze w budżecie państwa i w budżecie województwa .

Skoro stać nas na wysyłanie żolnierzy i helikopterów do Afganistanu oraz budowanie w Azji szpitali polowych, to powinno być nas również stać na podwyżki dla pielęgniarek we wszystkich placówkach służby zdrowia na Podbeskidziu.

Sejmik mógłby również uchwalić przesunięcie części gigantycznych kwot jakie idą na Stadion Śląski i Euro 2012 do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i wtedy starczy kasy zarówno na leczenie jak i na podwyżki dla pielęgniarek i położnych oraz salowych i pozostałego personelu medycznego.

Rajmund Pollak

2010-02-20 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516220
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała